دوره های مهارت آموزی و فنی در دانشگاه ها و مدارس البرز برگزار شود

دوره های مهارت آموزی و فنی در دانشگاه ها و مدارس البرز برگزار شود
شناسه خبـر : ۱۱۱۲۸۰ شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۵

استاندار البرز گفت: مدارس و دانشگاه‌ها استان با برگزاری دوره های مهارت آموزی، فارغ التحصیلان را به عنوان نیروهای ماهر به بازار کار معرفی کنند.

مجتبی عبداللهی در نشست کارگروه اشتغال استان البرز  افزود: امسال پیرو منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی، مسوولیت خطیری را بر عهده داریم و انتظار می‌رود که با عزم و اراده‌ای قوی و با تبعیت از سیاست‌های دولت مردمی سیزدهم، اشتغالزایی در استان به صورت جهادی دنبال شود.
وی ادامه داد: البرز ظرفیت‌های فراوانی برای ایجاد اشتغال دارد چراکه اکنون در تمامی شهرک‌های صنعتی استان به دلیل پویایی و تحرک در تولید و صنعت، نیاز به نیروی کار است.
عبداللهی گفت: ادارات کل کار و رفاه اجتماعی، صمت و مجموعه شهرک های صنعتی استان باید تدبیری اتخاذ کنند تا متقاضیان اشتغال به واحدهای تولیدی و صنعتی استان معرفی شوند.
وی افزود: همچنین باید رفع موانع و تسهیل امور تولید کنندگان و صنعتگران را با اهتمام ویژه ای دنبال کنیم تا بستر مناسبی برای جذب نیروی کار و پرداخت حقوق فراهم شود.
استاندار البرز بیان داشت: شهرک‌های صنعتی بویژه در شهرستان اشتهارد به امکاناتی همچون حمل و نقل مناسب و محلی جهت اسکان کارکنان نیاز دارند که این امکانات باید با نگاه ویژه ای مهیا شود.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz