” كلّ یوم عاشورا و كلّ ارض كربلا "

” كلّ یوم عاشورا و كلّ ارض كربلا "
شناسه خبـر : ۱۱۱۲۸۲ شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲

شهردار آبیک طی پیامی فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را به عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تسلیت گفت.

عباس دادخواه شهردار آبیک طی پیامی فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را به عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تسلیت گفت. 

 
 به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر آبیک در  این پیام آمده است:


بسم اللّه الرحمن الرحیم

▪️” کلّ یوم عاشورا و کلّ ارض کربلا "

▪️مکتب حضرت اباعبدالله علیه‌السلام انسان‌سازترین مکتب تاریخ بشریت است. مکتبی که مدیر آن از تمام دار و ندار و هستی و خانواده‌ی خود می‌گذرد تا مشعل فروزان هدایت جامعه‌ی انحراف‌زده‌ی خویش و نسل‌های پس از خود باشد و همچنان روشنی بتاباند.


▪️مکتبی که آموزگاری چون زینب کبری(س) دارد که به تنهایی به تمامی مردان روزگار درس مردانگی داد و به مفهوم غیرت، معنایی دوباره بخشید. خواهری که در تلخ‌ترین مصیبت‌ها جز زیبایی ندید و آن را با نیکوترین صبرها و شیواترین سخن‌ها آنچنان جاودانه کرد که وی را سفیر عاشورا نامیدند.   


▪️مکتبی که بازماندگان آن لرزه بر پایه‌های کاخ‌های ابن‌زیادهای اعصار انداختند. فرهنگی که هر اندازه از عمر بابرکت آن می‌گذرد از تازگی و طراوت آن کم نمی‌شود و هر ساله وجدان‌های بیدار جدیدتری از سراسر جهان را با هر نژاد و آیینی به خود فرا می‌خواند و جذب‌شان می‌کند. 


▪️به راستی که عاشورا تابلویی است که در آن شعر بلند عشق را با خط خون نوشته اند.


▪️اینجانب ضمن آرزوی توفیق درک راستین پیام عاشورا و سرمشق قرار دادن آموزه های سراسر انسانی قیام ماندگار کربلا، اینک و در آستانه فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، ایام شهادت فرزند پیامبر(ص)، سالار آزادگان جهان و سرور شهیدان اسلام، امام حسین علیه السلام، علمدار باوفایش حضرت ابوالفضل العباس (ع) و دیگر یاران فداکارش را به محضر مبارک حضرت ولی عصر(عج)،و مردم شریف و ولایتمدار شهر آبیک تسلیت عرض می کنم و امیدوارم عزاداری همه رهروان راستین آن حضرت مقبول درگاه یزدان واقع شود.


به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz