چهارمین کنگره ملی شعر امام حسن مجتبی (ع) به پایان راه خود رسید

چهارمین کنگره ملی شعر امام حسن مجتبی (ع) به پایان راه خود رسید
شناسه خبـر : ۱۱۱۷۹۵ سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵

کنگره ملی شعر امام حسن مجتبی (ع) با عنوان «حدیث حُسن» دوشنبه شب با شعرخوانی و معرفی شاعران برگزیده در آستان مقدس امامزاده حسن (ع) کرج به پایان راه چهارمین سال برگزاری خود رسید.

چهارمین کنگره ملی شعر امام حسن مجتبی (ع) با موضوعات شعر فارسی در مدح، منقبت، فضائل و مراثی امام سوم شیعیان جهان در تمام قالب های شعر فارسی برگزار شد.

دبیر برگزاری چهارمین کنگره ملی شعر امام حسن مجتبی (ع) در این آیین با بیان اینکه فراخوان این کنگره از ابتدای خرداد ماه سال جاری آغاز شد، گفت: در طی حدود ۲ ماه فراخوان این کنگره ۶۱۰ اثر از ۳۰۵ شاعر از سراسر کشور به دبیرخانه این کنگره ارسال شد.

هادی جانفدا افزود: پس از داوری اولیه آثار رسیده به دبیرخانه، ۲۱۳ اثر به مرحله دوم داوری رفت که پس از دومین مرحله داوری ۳۳ اثر به مرحله نهایی راه یافت و سرانجام ۶ اثر به عنوان منتخبین این کنگره معرفی شدند.

وی به معرفی ۶ منتخب کنگره ملی شعر امام حسن (ع) پرداخت و اظهار داشت: «محمدرضا طهماسبی» از تهران، «مجتبی خرسندی» از بروجرد و «محمد زارعی» از دلیجان به عنوان سه برگزیده این کنگره می باشند.

جانفدا گفت: همچنین «حامد اهور» از تهران، «رضا قاسمی» از تهران و «مرتضی حیدری آل کثیر» از قم به عنوان سه نفر شایسته تقدیر در این کنگره انتخاب شده اند.

وی یادآور شد که آثار رسیده به دبیرخانه این کنگره از سراسر کشور بوده ولی بیشترین آثار از استان های قم، تهران و اصفهان بوده است.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz